Hjelp med å finne dikt?

Jeg ble nylig fortalt om et dikt jeg gjerne skulle funnet teksten til, men vedkommende husket ikke tittel eller forfatter. Det er mulig det er av Odd Børretzen, men ikke sikkert.

Diktet handler om to skøyteløpere (hvor vi hører stemmen til den ene) hvor han/hun hele tiden hører den andre komme tettere og tettere bakfra. Til slutt tar den andre han/henne igjen og diktet sier «han glir fra meg, han glir fra meg.»

Noen som vet hvilket dikt dette er og eventuelt kan hjelpe meg med teksten? Send gjerne en epost: lothiane@online.no

Reklame

10 tanker om “Hjelp med å finne dikt?”

  1. Det er ikke noe av Jan Erik Vold da? Jeg tror han har skrevet noen dikt om skøyteløp..

    Men jeg finner ikke noe på google sånn i farta.

  2. kan diktet hete: folkets stadion? av jan erik vold?
    fant det ikke umiddelbart på nettet…

  3. glem det ovenfor her. Jeg kom over noe som heter:
    «Sangen om Bislett – skøytesportens Mekka», av Jan Erik Vold.

    men fant ikke lyrics på nettet..

    god lørdag! 🙂

  4. Takk for tips, begge to!

    jeg tror ikke det er Jan Erik Volds… nå har jeg lest litt og det virker som han fokuserer mest på Bislett stadion?

    Det diktet jeg leter etter handler om en skøyteløper som opplever å bli tatt igjen av motstanderen… stresser veldig for å ta igjen motstanderen, men som så velger å la ham gå fra seg. Så vidt jeg har skjønt, altså.

  5. ja, jeg aner ikke, jeg søkte bare litt på nettet, vanskelig å finne dikt-tekster. Men det skulle handle om skøyteløp, visstnok. Ettersom jeg forstod av det jeg leste på noen linker. Om folkets opplevelse av det, på en måte. Ja, noe sånt 😉 *sent lørdag kveld nå*

  6. Hi hi, ja jeg vet ikke jeg heller. Lytta til et utdrag av lydfil på den siste du nevnte og det virket ikke som det var den i hvert fall. Ja ja, når biblioteket åpner skal jeg jammen høre med dem. Tror diktets innhold nemlig kan passe fint til meg og flere andre. 🙂

  7. Takk skal du ha, Tonita! Jeg søkte litt, men vet for lite om diktet til at jeg greide finne noe her. Skal høre litt videre om det er noen som kan hjelpe meg. 🙂

  8. Hvis du spør folk i åpningstiden på bibliotekets nettprat (husker ikke helt hva det heter), men på deichman’s hjemmesider i hvertfall… Der kan du snakke med folk «live» og spørre! Har gode erfaringer (vel, bare prøvd en gang, men bra var det!) Så regner med at de kan hjelpe deg videre!

Det er stengt for kommentarer.