Rett fra ferie og ut på by’n

19 07 2009

Heisan hoppsan!

Dah var man endelig tilbake i byen og det føles riktig så bra. Ferie er fint, assa, det er ikke det. Det er vel bare at jeg ikke er helt laget for å være borte mer enn noen få dager, før jeg lengter sinnsykt etter egen seng, eget kjøkken, egen balkong, egen mat osv osv.

Og nuh er jeg her, altså. Hva er det første man gjør når man kommer hjem etter en ganske slitsom & pyton kjøretur hjem fra søta bror (slitsom & pyton; ikke fordi turen egentlig var så lang, men fordi den føltes helvetes lang når jeg hadde så vondt at jeg egentlig ikke orket sitte, men måtte for ellers kom jeg meg jo ikke hjem) og jeg sikkert burde ha satt i gang med klesvask og opprydding av vårt rimelig kaotiske hjem? – Jo, det skal jeg fortelle deg (ville jo vært teit å latt være etter å ha stilt spørsmålet i første omgang): Det bar rett på by’n med Trips og venner! Ikke “byen” som i “feste hele natten på disko”, men mer som i “spise god mat på til nå ukjent restaurant sammen med en riktig trivelig samling mennesker” (rent bortsett fra lommetyven som oppholdt seg akkurat litt for lenge i nærheten av oss og forsynte seg grovt av lommeboken til Trips’ kjæreste. Dusten! Lommetyven altså, ikke kjæresten.) for så å bevege oss circa 150 meter bort til Saras telt der vi inntok noen riktig gode drikkevarer i fornuftige mengder.

Og, siden jeg sitter her og rabler for meg selv i pur glede over å være hjemme – i stedet for å legge meg i sengen min og sove som jeg burde ha gjort om jeg var mer fornuftig: En liten konkurranse! (Denne er det am die strengsten verboten å svare på dersom du kaller deg Trips, og/eller var blant de hyggelige menneskene jeg spiste sammen med i aften!)

Konkurranse altså: Hva i alle dager spiste jeg på restauranten? Et lite hint: Ikke akkurat hverdagskost i dette landet, og noe jeg aldri tidligere har smakt.

Noen som vil gjette?



Handlinger

Informasjon

22 svar

19 07 2009
Confiteor

Froskelår?

19 07 2009
Sissel

Snegler? Som i store snegler?

19 07 2009
Lothiane

Confiteor: Niks, det har jeg faktisk ennå ikke smakt. Har du? :)

Sissel: Ikke snegler heller. Det har jeg smakt før… uten at det ga så veldig mersmak. :)

19 07 2009
Tante Grønn

Krokodille, kanskje? Eller struts?
Velkommen hjem, forresten :)

19 07 2009
Geir

Tysk? Fleskeknoke med sauerkraut og potesschtappfe.

19 07 2009
levendel

Blekksprut?

19 07 2009
Lothiane

Tante Grønn: Du er faktisk veldig nærme! Ikke krokodille, men aligator. :D Vi spiste på New Orleans, masse hot cajun-mat – veldig nam!

Geir: Hehe, niks – men flere i selskapet er faktisk tyske. :)

Levendel: Det har jeg faktisk spist mange ganger – i Spania mest, men allerede som 9-åring smakte jeg blekksprut i Marokko… og likte det. :D

19 07 2009
levendel

AND :)

19 07 2009
levendel

å ja- du svarte, lol! Alligator faktisk! Djises! :) :) :)
aldri smakt jeg heller! Og det var godt ja?

19 07 2009
Tante Grønn

Yeeeey! Nesten riktig :-D Var det godt? Har hørt at det ligner på kyllling, men har aldri smakt det selv.

19 07 2009
Lothiane

Levendel: And er godt, hehe. Men ja, alligator var svaret – veldig artig å prøve noe så eksotisk! Kjøttet var delt i små biter, innbakt og frityrstekt… og så fulgte det med en ufattelig nammenam saus til. :)

Tante Grønn: Det var ganske godt. :) Konsistensen minnet mest om reker, smaken… tja, smakte egentlig ikke så mye men jo.. en blanding av reke og kylling, tror jeg at jeg vil si. Og sausen var himmelsk!

19 07 2009
Ujevne tanker

Aligator! Så spennende. Jeg har bare smakt kengeru, det føltes litt dårlig gjort å spise, og vi sang Skippy the bush-kengeroo litt for mange ganger.

19 07 2009
tripsandtics

Jeg syns du var kjempetøff som dro rett fra ferie og ble med ut! Og så ble det jo en særdeles hyggelig kveld, og takk for at jeg fikk smake på alligatoren din. Syns det var kjempenam, jeg! Vi kan godt gå dit og lunsje senere med mer alligator. Jeg har tenkt å skrive en restaurantanmeldelse i bloggen bare jeg orker å sitte oppreist og tenke samtidig i mer enn 5 minutter.

Und meinem Kopf ist noch gefüllt mit deutsch heute. Syns vi gjorde det bra, jeg! Veldig tålmodige tyskere som tåler stotrete norsk-tysk-engelsk-svensk.

Og ja. Teite tyven! Advarsel til alle, pass SVÆRT godt på verdisakene, tyver kommer faktisk inn på restauranter og forsyner seg. GRR.

19 07 2009
Restaurantanmeldelse – New Orleans i Oslo « Trips & Tics

[...] (der og da i hvertfall). Vi hadde en kjempefin kveld, og jeg fikk til og med smake en bit av Lothianes alligator! Så har man prøvd det også, og det har hun også blogget om. [...]

20 07 2009
tornerose

så herlig med tur ut og alkohol i riktige mengder :-D
Krokodille er kanskje det beste kjøttet jeg har spist.. så sykt saftig, var ditt det? Dyrt? kunne tenkt meg å spise det i norge ..

20 07 2009
Geir

Krokodille? Det var jo som å spise sild marinert i tannpirkere. Har aldri vært borte i kjøtt med mer bein/brusk/flis i noen gang.

21 07 2009
Lothiane

Ujevne tanker: Hehe, flirer litt av kenguruopplevelsen din. ;) Det har jeg forresten ikke smakt… ikke struts heller.

Trips: Jeg blir gjerne med og lunsjer der igjen, spennende og god mat – trivelig sted også, i hvert fall sammen med gjengen din. Var jo artig å prate litt tysk igjen, er ikke stort jeg husker – men det kom jo litt tilbake når jeg først begynte. :)

Tornerose: Det var aligator, vet ikke om det blir det samme som krokodille? Kjøttet var helt fint og mørt, absolutt spiselig. :) Jeg bestilte det som en forrett, tror det kosta 115 kroner. Ikke kjempemengder med kjøtt, selvsagt, men det var jo nok til å få en smak. Kanskje vi må ta et treff der en gang? :D

Geir: Hehe, dette var aligator og det var ikke antydning til bein eller brusk, bare små biter av rent kjøtt.

21 07 2009
tornerose

Geir: Har du spist på Karnivore i Nairobi?

21 07 2009
Geir

Tornerose: Det har jeg, men akkurat disse beina knuste jeg på en brasiliansk restaurant i samme by;-)

21 07 2009
tornerose

For det var der jeg fikk det deiligste krokodillekjøtt, nam! Da frister det ikke å spise det samme i brasil gitt, kjekt å vite. ;-)

21 07 2009
Geir

Hehe, du må gjerne spise det i Brasil. Men kanskje du kan unngå de på den brasilianske Nairobi-restauranten.:-P

21 07 2009
tornerose

Hehe, har tregt for det men NÅ skjønte jeg :-D

Kommenter